Калланетика, як один з ефективних видів фітнесу

Швидко привести себе у форму допоможе один з найефективніших видів фітнесу — калланетика. Півгодини статичних поз і силових вправ по цій системі замінюють цілих 12 годин аеробіки! Що таке калланетика і як займатися за цією системою, читайте в нашому матеріалі.

Жінка сидячи підняла руки та ноги

Калланетику придумала у 70-х роках американська балерина Каллан Пінкней. З виступами вона їздила по всьому світу і одного разу, повернувшись із тривалого турне, відчула біль у спині та колінах. Лікарі наполягали на операції, але Каллан зайнялася розробкою комплексу вправ, що дозволяють зміцнити м’язовий корсет всього тіла. Так була придумана система калланетика.

Калланетика — це комплекс з 29 статичних вправ, в основі яких лежать йогівські асани. Всі вправи спрямовані на максимальне пророблення м’язів як основних, так і внутрішніх.

Калланетика — це повільна і спокійна гімнастика, яка в той же час має на увазі дуже інтенсивне пророблення всіх м’язів тіла. Після кожної вправи йде обов’язкова розтяжка, роль якої — запобігти м’язовим болям і не допустити зайвої рельєфності тіла. У калланетиці немає ривків, стрибків, амплітудних рухів, прискореного дихання або рясного потовиділення. Кожна вправа являє собою завмирання в одній позі до 2 хвилин.

Засновані на розтягуванні і статиці вправи опрацьовують найбільш глибоко розташовані і важко доступні м’язи.

Цей вид фітнесу дуже популярний в Європі. Калланетикою займаються не тільки жінки, а й чоловіки. Крім цього, серед любителів калланетики є чимало знаменитостей. Наприклад, як стверджує Барбара Стрейзанд, саме калланетиці вона зобов’язана своєю стрункою фігурою.

Чоловік та жінка лежачи качають прес

Калланетика допомагає:

  • Відновити обмін речовин;
  • Знизити вагу;
  • Поліпшити поставу;
  • Зміцнити м’язовий корсет;

Крім цього, калланетика допомагає в боротьбі з остеохондрозом, болями в шийному та поперековому відділах хребта.

Займатися калланетикою можна як у спортзалі, так і вдома. Для цього не потрібно ніякого спеціального обладнання. Ви можете виконувати вправи навіть не надягаючи кросівок. Через відсутність різких рухів травматичність при заняттях практично відсутня.

Протипоказання до занять калланетикою:

  • Проблеми із зором;
  • Підвищений тиск;
  • Слабкі судини;
  • Варикозне розширення вен (не можна виконувати вправи на ноги);
  • Гемороїдальні вузли (не можна виконувати вправи на присідання);
  • Астма.

Якщо при виконанні вправ ви відчуваєте головний біль, різкий приплив крові або тиск на очі — припиніть заняття.

Після хірургічного втручання займатися калланетикою можна не раніше ніж через рік, а після кесаревого розтину — не менше 1,5 років.

На першому етапі, коли ви тільки почали займатися, слід вправлятися три рази на тиждень. Кожне тренування повинно бути не менше години. Потім, коли ви побачите ефект, можна перейти на два заняття на тиждень, а при повному досягненні результату, достатньо буде всього лише 15 хвилин на день.

Пропонуємо вашій увазі відеоурок з вправами за системою калланетики.