Різновиди дієт для схуднення : види дієт, популярні дієти

Дієти бувають різні, залежно від переслідуваних цілей. Наприклад, дієти для очищення організму, дієти для оздоровлення, деякі дієти рекомендуються при конкретних захворюваннях і фізичних порушеннях. Але, все ж, найпопулярнішою, найпоширенішою і затребуваною у всьому світі дієтою є дієта для схуднення.

Жінка сидить над тарілкою підперши голову

Чому ця дієта так актуальна? У сучасному світі малорухливий спосіб життя, нездорова їжа, гормональні порушення, стреси і негативна екологічна обстановка часто призводять до ожиріння людей. Адже всім хочеться виглядати красиво, бути підтягнутим і здоровим, але надмірна вага не дозволяє людині бути активним і енергійним і таїть в собі безліч серцево-судинних та інших захворювань. У таких випадках на допомогу приходить дієта для схуднення.

Дієта для схуднення — це найпростіший спосіб домогтися поліпшення свого здоров’я і зовнішнього вигляду. Дієта для схуднення будується з рекомендацій як приймати їжу, раціон їжі, час і кількість прийомів. Слідуючи рекомендаціям, людина може досягти бажаного результату за невеликий період часу.

Як правильно вибрати дієту?

По-перше, слід вибирати таку дієту, продукти у складі якого будуть вам доступні. На варто захоплюватися дієтами, у складі яких рідкісні та екзотичні продукти. По-друге, у складі дієти повинні бути продукти, які ви любите, адже дієта повинна приносити задоволення. По-третє, звертайте увагу на легкість і доступність приготування продуктів дієти. Якщо вам доведеться годинами стояти біля плити, то є сумніви, що ви протримайтеся до переможного кінця.

Популярні дієти

Дієт для схуднення безліч, але ми розглянемо найпопулярніші з них.

Дієта по групі крові

Заснована на теорії доктора Д’Амо, який стверджує, що людині для харчування необхідні тільки ті продукти, які підходять його групі крові, оскільки різні групи з’явилися в різні проміжки історичного розвитку, коли відповідно змінювалося харчування людини.

Японська дієта

Протягом тринадцяти днів обмежується вживання цукру, солі, алкоголю і борошняних виробів. Між прийомами їжі без обмежень п’ють мінеральну або кип’ячену воду. Сенс дієти в точному вживанні продуктів, не змінюючи послідовності, тому тільки в цьому випадку відбувається зміна обміну речовин.

На столі розкладені різноманітні продукти

Дієта Протасова

Вважається, що дієту Протасова витримати легше, ніж багато інших, так як вона не обмежує кількість їжі, що дуже добре з психологічної точки зору. Тривалість дієти п’ять тижнів. Основні продукти — сирі некрохмалисті овочі, фрукти, сир і яйця. На пізніших тижнях — м’ясо та птиця.

Дієта Аткінса

Спрямована на перемикання метаболізму людини зі спалювання карбогідратів на спалювання жирів, стабілізації рівня цукру і позбавлення від пристрасті до солодкого. Складається з двох частин.

Білкова дієта

Фахівці стверджують, що білкова дієта дозволяє скинути за 2 тижні від трьох до восьми кілограмів. Сенс полягає в використанні тільки тих продуктів, які перераховані в дієті. Не допускається навіть найменшого відхилення. Основна перевага цієї дієти — швидка швидкість втрати ваги. Однак якщо після дієти знову почати вживати цукор, сіль, алкоголь, борошняні та кондитерські вироби, то колишньої вагу людина набирає так само стрімко швидко.

До вибору дієти треба ставиться з обережністю, тому що організм кожної людини по своєму унікальний.

Дієтолог повинен допомогти вам підібрати дієву дієту з урахуванням особливостей вашого організму, смакових переваг, наявності хронічних захворювань, харчових алергій,тощо. Тільки кваліфікований фахівець може сказати вам, які продукти підуть вам на користь, а які можуть завдати шкоди здоров’ю.