Опис ефективних дієт для схуднення

Дієта — слово, яке знає будь-яка людина, що намагається боротися із зайвою вагою. Близько 95% пацієнтів користувалися різними дієтами і всі зустрічались з тим незаперечним фактом, що після зниження маси тіла на тлі дотримання дієти, слідом іде набір втрачених кілограмів, часто навіть з надлишком.

Жінка тримає годиник в руках

Загальний принцип дієт — зниження калорійності добового раціону до 600-1000 ккал. Відомо, що фізіологічно порогове зниження калорійності — 1200 ккал. Тобто саме таку кількість енергії організму необхідно, щоб не відбувалося порушення регуляції обміну речовин. В іншому випадку, відбуваються зміни, які контролювати вже не вдається …

Складно визначити найефективніші дієти для схуднення. Обмін речовин і реакція на ті чи інші продукти у кожної людини індивідуальні, і визначити оптимальний режим харчування може тільки досвідчений дієтолог. Ми пропонуємо Вам загальну інформацію по найвідоміших дієтах з коментарями фахівця.

Коментарі дає Дзгоєва Ф.Х. к.м.н., лікар-ендокринолог ГУ ЕНЦ РАМН.

Кремлівська дієта

Коментарі лікаря:
Пік популярності цієї дієти припадає на 2004-2005 рік, коли пацієнти активно почали використовувати цю дієту для зниження ваги. Це дієта з різким обмеженням вуглеводів, які є основним джерелом енергії в організмі. Треба зізнатися, що у багатьох були помітні результати. Але в даний час лікарям доводиться вирішувати наслідки цього схуднення. При дотриманні кремлівської дієти, на тлі перевантаження великою кількістю жиру і білка, можуть загострюватися захворювання серцево-судинної системи, шлунково-кишкового тракту і нирок.

Низьковуглеводна дієта призводить до того, що утворення вуглеводів з білків і жирів супроводжується утворенням великої кількості кетонових тіл, простіше кажучи — ацетону.

Напевно кожному зрозуміло, наскільки НЕ КОРИСНИЙ ацетон в нефізіологічних концентраціях. Ацетон надходить у кров, а кров, як відомо, омиває кожну нашу клітинку. Ацетоновий стрес поширюється як на клітинному рівні, так і на рівні органів. Санітари нашого організму — печінка і нирки приймають основний удар.

Різноманітні продукти харчування

Надлишок споживання білкової їжі стимулює надмірне відкладення сечової кислоти в суглобах, які і так перебувають у важкому становищі під гнітом зайвих кілограмів … Додаткові проблеми у вигляді кристалів сечової кислоти всередині суглоба приносить додаткове обтяження …

Дієта вкрай рідко використовується (не більше 2 тижнів) для швидкого зниження ваги (підготовка до операцій пацієнтів з вираженим ожирінням, спортивна медицина).

Японська дієта

Коментарі лікаря:
Дана низькокалорійна дієта (менше 1200 ккал / добу) є досить «жорсткою», і тому є стресом для організму: сповільнюється обмін речовин, можливі «харчові зриви». Після припинення використання даної дієти втрачена вага швидко відновлюється. Одним з мінусів опису цієї дієти — незрозумілі розміри порцій основних страв і кількість жиру, яка використовується як для приготування страв, так і для заправки салатів. Внаслідок цього дуже просто ця дієта з низькокалорійної може перейти в більш багату за кількістю калорій, і всі тяготи і злигодні будуть марні. Хоча треба зізнатися, що ця дієта більш збалансована за складовими (якщо це визначення застосовне до дієт).

Зимова дієта

Коментарі лікаря:
Дієта не збалансована. Це безвуглеводна дієта, а організму потрібні протягом дня і білки, і жири, і вуглеводи. Скидання ваги дуже великий. По-перше, це шкідливо. По-друге, вага потім повернеться з подвоєною силою.

Дієта Аткінса — білкова дієта для схуднення

Коментарі лікаря:
Шкідливо жити зовсім без вуглеводів, адже вуглеводи — джерело енергії. Тут не обмежена калорійність, хіба так можна схуднути. До того ж не всім підходить, оскільки є обмеження при цукровому діабеті.

Гречана дієта

Коментарі лікаря:
Гречана дієта ефективна, багато хто задоволені результатом. Але є й мінуси: вона важко переноситься, застосовується тільки як експрес дієта (не більше 10 днів), і можливість рецидиву переїдання і повторного набору ваги після припинення дієти висока.

Кефірна дієта

Коментарі лікаря:
Фахівці вважають кефірну дієту в трьох наведених варіантах досить збалансованою і безпечною для організму. Крім того, ймовірність набрати вагу більше втраченої на кефірній дієті невелика, особливо при регулярному проведенні профілактичних триденних кефірних програм. «Головний плюс в тому, що сильна розгрузка чергується з помірно низькокалорійним харчуванням — це не травмує організм. Для дам, поміркованих у всьому, ця дієта зможе виявитися досить ефективною і призведе-таки до втрати ваги »- відгукуються дієтологи про кефірну дієту. До того ж дана схема зниження ваги, як і сирна дієта, може розглядатися як гіпоалергенна дієта.

Склянка кефіру з коржиками

Фруктові дієти

 • ананасна дієта
 • бананова дієта
 • яблучна дієта відгуки

Цитрусові дієти

 • грейпфрутова дієта
 • дієта апельсинова

Дієти на основі круп

 • вівсяна дієта для схуднення (вона ж геркулесова дієта)
 • перлова дієта
 • рисова дієта

Питна дієта

 • молокочайна дієта
 • молочна дієта

Овочева дієта для схуднення

 • картопляна дієта
 • селерова дієта
 • дієта моркв’яна
 • капустяна дієта

Інші дієти

 • середземноморська дієта
 • дієта без солі