Харчування при японській дієті

Японська дієта популярна у всьому світі. До цих пір немає точних даних, хто ж винайшов цей ефективний метод схуднення: чи то одна з японських клінік, чи то самі японські дівчата. Як би там не було, дотримуючись спеціального режиму харчування, за 13 днів можна втратити до 8 кілограм. Але як схуднути без шкоди для організму?

Жінка тримає в руках парасольку

Японська дієта — чому б не спробувати?
Незважаючи на чутки, більшість все ж схиляється до того, що японська дієта — винахід фахівців. А, значить, різке схуднення не принесе шкоди організму. Головне — потрібно повільно увійти в дієту, а потім поступово з неї виходити. Протягом всього періоду харчування за спеціальним раціоном організм повністю перебудовується на інший ритм. Поліпшується обмін речовин, і, як наслідок, йде зниження ваги. Самі ж японські лікарі-дієтологи, які успішно практикують дієту на своїх пацієнтах, гарантують, що результат протримається не один рік, якщо продовжувати згодом стежити за своїм харчуванням.

Що ж являє собою японська дієта? По-перше, повне виключення з раціону цукру, солі, приправ і борошняних виробів. Також з раціону виключені алкогольні напої. Необхідно пити мінеральну воду без газу між прийомами їжі (до 2-х літрів на день). Будь-яка зміна послідовності меню японської дієти вкрай небажано. Потрібно дотримуватися чітко встановленого режиму протягом усіх 13 днів.

Як підготуватися до японської дієті

Японські палички для їжіБудь-яку дієту не можна починати без підготовки. Різке входження в інший раціон може привести організм до найсильнішого стресу і як наслідок — до виникнення різних захворювань. До японської дієти бажано підготуватися за 3-5 днів. У першу чергу потрібно налаштувати себе морально до того, що доведеться змінити свій звичний раціон, відмовитися від багатьох продуктів. Психологічний настрій на дієту і націленість на результат — половина успіху. Наступний крок полягає в поступовому обмеженні і зменшенні прийому їжі за кілька днів до дієти. Це допоможе організму підготуватися до майбутніх змін.

Багато хто вважає, що їсти паличками — виключно данина моді, і їх цілком можна замінити звичними приладами. Тим часом, японська дієта відрізняється чітким регламентом того, щоб продукти добре засвоювалися, тобто потрапляли в організм поступово. Тому палички — відмінний варіант навчити себе їсти повільно.

Вихід з японської дієти

Незважаючи на те, що японська дієта триває всього 13 днів, це зовсім не означає, що після її закінчення можна відразу ж повертатися до свого колишнього раціону. Вихід з будь-якої дієти повинен бути поступовим. Перший час після дотримання японської дієти бажано вводити цукор і сіль обмеженими дозами. Крім того, не зайвим буде як під час, так і після дієти приймати полівітаміни, щоб організм не потребував них за рахунок обмеження в харчуванні. Японська дієта досить збалансована, але не настільки, наскільки це потрібно згідно щоденній нормі. Нестача вітамінів може несприятливо позначитися на стані шкіри, волосся і нігтів.