Принципи харчування на низьковуглеводній дієті

Зниження вуглеводів — перший крок до стрункості та плаского живота. Як правильно харчуватися на низьковуглеводній дієті, і що можна і не можна їсти.

Чому вуглеводи в харчуванні потрібно скорочувати?

Якщо говорити спрощено, то основні поживні речовини для нашого організму — це білки (протеїни), жири і вуглеводи. Вуглеводи бувають двох типів: повільні і швидкі, у свою чергу, швидкі вуглеводи — це цукор і крохмаль.

Жінка тримає в руках яблука

Швидкі вуглеводи досить швидко всмоктуються в кров, викликаючи підйом енергії. При цьому, при надлишку енергії вуглеводи швидко утилізуються в підшкірний жир. Наявність великої кількості цукру і крохмалю в їжі призводить до ожиріння.

Скільки потрібно вуглеводів для життя?

Для нормального функціонування організму достатньо 100-150 грамів вуглеводів на добу, з яких на повільні вуглеводи (клітковину) має припадати близько 30-40 грамів, а на інші вуглеводи (цукор, крохмаль) — 110-120 г

Подальше зниження вуглеводів може викликати як складності з травленням (через нестачу клітковини), так і складності на тренуванні. Навіть професіонали використовують чергування безвуглеводних днів і днів завантаження вуглеводами (кето-дієта).

Де містяться вуглеводи?

Умовно можна виділити три категорії продуктів. Високовуглеводні — солодкі напої та фрукти, випічка, солодощі, макарони, крупи (рис, гречка, квасоля); середньовуглеводні — зелені овочі, листя салату; безвуглеводні — м’ясо, риба, жири, вода.

Пам’ятайте, що звички харчування людини складалися протягом багатьох століть — але навіть сто років тому людина не споживала стільки простих вуглеводів, як ми зараз. Промислові солодощі, газовані води і фастфуд з’явилися зовсім недавно.

Різноманітні продукти хавчування

Що можна їсти на низьковуглеводній дієті?

Головна мета цієї дієти — не заморити вас голодом, а знизити кількість простих вуглеводів (тобто, цукрів і крохмалів) в харчуванні, замінивши їх на повноцінні речовини. Вам не потрібно відмовлятися від їжі взагалі, і з’їдати одну горошину в день.

Ви можете їсти будь-яке м’ясо, рибу, гриби, молочні продукти (яйця, сир), зелені овочі (броколі, стручкову квасолю, шпинат, селеру), листя салату, горіхи, деякі ягоди. Можна так само знайти злакові каші, що містять переважно клітковину.

Що не можна їсти на низьковуглеводній дієті?

Повністю виключіть солодкі напої (газовані води, пакетовані соки), будь-яку випічку, хліб, цукерки, шоколад і солодкі фрукти, солодкий чай; значно скоротіть крохмальні гарніри (картоплю, макарони, рис).

Крім того, акуратніше ставтесь до вибору продуктів, і намагайтеся не купувати ті продукти, які неможливо зробити вдома (наприклад, ковбасу) — повірте, при промисловому виробництві додається багато того, що важко назвати корисним.