Дотримання дієти при гастриті

Обмежувати себе в їжі можна не тільки з метою схуднення, але і для досягнення лікувального ефекту. Дієта при гастриті — спеціальний раціон, який підбирається для відновлення нормальної працездатності шлунка.

Однією з основних причин утворення цієї хвороби є надмірне вживання гострих і солоних страв, внаслідок чого слизова оболонка шлунка стає чутливою. Основним подразником є соляна кислота, саме тому дієта при гастриті включає в себе продукти, які здатні нейтралізувати дію кислоти.Дієтичний сніданок

Велика кількість необхідних для організму речовин містяться в крупах, тому рекомендується щоранку починати з порції каші. Перевагу варто віддати вівсяній і гречаній крупі. Пшоняну і перлову кашу слід повністю виключити з раціону. Також при гастриті дозволяється вживати овочі, рибу і яйця (варені). Вітамін С у великих кількостях міститься в шипшині, яблуках і лимоні. Що стосується фруктів, то їх слід вживати в запеченому вигляді.

Раціон дієти повинен складатися тільки з м’якої їжі, яка не буде великим навантаженням на організм. М’ясо та рибу потрібно подавати тільки у вареному вигляді, а каші повинні бути рідкими. Не рекомендується харчуватися сирими овочами, їх слід пропарити і приготувати з них пюре.

Молоко та молочні продукти забезпечують захист слизової оболонки шлунка. Що стосується молока, то його не можна вживати при гастриті зі зниженою кислотністю. При даній формі захворювання всі продукти довго не перетравлюються, а у хворого спостерігається постійне відчуття важкості в шлунку.

Дієта при гастриті — не тільки список дозволених продуктів, а й звід певних правил:Жінка тримає овочі в руках

  1. Необхідно харчуватися в один і той же час, таким чином сповільнюючи утворення соляної кислоти.
  2. Порції не повинні бути більше 300-400г.
  3. Потрібно ретельно пережовувати їжу.
  4. Раціон повинен бути багатий білком і вітамінами B, C і E.
  5. Повна відмова від смаженої їжі.
  6. На ніч регулярно випивати склянку молока або кефіру.
  7. Не слід допускати великих інтервалів між прийомами їжі.
  8. Харчування має бути дробовим, а його кратність дорівнювати 5-6.
  9. Не можна допускати переїдання.
  10. Важливо повністю відмовитися від алкоголю, газованих напоїв і грубої їжі.

 

Правильний набір продуктів при гастриті підбирається індивідуально для кожного пацієнта. Саме тому не варто займатися самодіяльністю, а в терміновому порядку звернутися до лікаря.

Якщо у вас з’явилися перші ознаки даного захворювання, то на перших стадіях можна обійтися звичайними дієтами.

Якщо дати хворобі прогресувати, то вона може перейти в хронічну форму, де дотримання простої дієти при гастриті буде недостатньо.