Дієта при цукровому діабеті дітям

З метою нормалізації обмінного процесу в організмі дитини, що страждає цукровим діабетом, необхідно прийняти ряд лікувальних і профілактичних заходів.

Сім'я сидить за столом та снідає

Так як дітки не здатні контролювати свій раціон і розподіляти належним чином повсякденні навантаження, відповідальними за це залишаються батьки.

Ваше головне завдання в цій нелегкій боротьбі — поліпшення загального стану хворого методом зниження рівня цукру в крові і, підтримання цього показника в стабільності.

Збалансоване харчування і помірні фізичні навантаження — гарант гарного самопочуття дітей з цукровим діабетом.

І в першу чергу, варто допомогти вашому чаду впоратися з основними симптомами цукрового діабету: зменшити відчуття спраги, підвищити працездатність, посприяти тренуванню концентрації.

Зменшення вуглеводів при цукровому діабеті

Дієта дітям при гіпоглікемії грунтується на максимальному зменшенні в раціоні продуктів, багатих вуглеводами, вони ж цукориди. І тільки в окремих випадку пацієнтові призначають медикаментозний спосіб лікування, для підтримки інсуліну в нормі.

Розсипаний набір продуктів харчування

Існує кілька видів цукрового діабету. Один з них і найпоширеніший — первинний цукровий діабет, який в свою чергу поділяється на:

Цукровий діабет першого типу (юнацький) — інсулінозалежний;
Цукровий діабет другого типу — інсулінонезалежний.

Таким чином, при деяких формах цукрового діабету можна обходитися без ліків, достатньо лише дотримуватися всіх пунктів, призначеної лікарем дієти.

Зняття з організму дитини вуглеводного навантаження полегшує перебіг і лікування діабету в цілому.

Вчені вважають, що стан більше 30% всіх хворих на цукровий діабет може бути покращено саме завдяки правильній дієті.

Що можна і не можна їсти при цукровому діабеті?

Основним принципом дієти для дітей хворих на діабет є повністю збалансоване харчування: точне співвідношення білків, жирів, вуглеводів і різних вітамінів.

Дотримання цього простого закону, дозволить дитині з діабетом нормально рости і розвиватися.

Різноманітні страви в тарілкахПри гіпоглікемії, як ще називають цукровий діабет, в обов’язковому порядку обмежують вживання таких продуктів, як:

  • Хлібобулочні вироби з пшеничного борошна (макарони та інше);
  • Картопля;
  • Каші (манна, рисова);
  • Жирні, гострі і солоні соуси, солодкі підливи.

Каші варто давати дитині не більше одного разу на день, превалюють при цьому крупи грубого помелу: гречана, вівсяна, кукурудзяна.

Вживання хліба не заборонено, але воно не повинно перевищувати міри в 100г в день.

Овочі в списку у діабетика завжди грають чільну роль. Страви з різних овочів повинні складати значну частину добового раціону дитини.

Такий же привілеєм володіють фрукти і ягоди в дієту при діабеті — несолодкі сорти яблук, чорна смородина, вишня повинні стати «завсідником» на вашому столі.

Як виняток, можна давати дитині цитрусові — апельсини, мандарини, а також полуницю, суницю і малину.

Овочі фрукти та склянка молокаФрукти дитина може вживати сирими і у вигляді компотів, приготованих на замінниках цукру.

Додавати в їжу як приправу, що зміцнює імунітет можна, цибулю, але тільки в тих випадках, коли діабет не протікає паралельно з супутнім захворюванням печінки або нирок.

Годувати хвору на цукровий діабет дитину необхідно не менше 6 разів на добу.

Найбільше задоволення для дитини, як правило, приносить звична йому їжа. Зважаючи на це, при складанні дієти радимо врахувати переваги дитини і зберегти традиції і принципи трапези за сімейним столом: годинник, обсяг порції, кількість страв.

І звичайно ж, в обов’язковому порядку, склад харчування дитини і будь-які зміни в ньому, повинні бути узгоджені з лікарем.