Принципи роздільного харчування для схуднення

Роздільне харчування — одна з найважливіших складових будь-якої системи правильного харчування. Теорія про роздільне харчування була розроблена лікарем Герберт Шелтон, при цьому він грунтувався на результатах дослідів, які проводив І.І. Павлов. Методика проста до неподобства: якщо вживати в їжу продукти, які погано поєднуються один з одним, вони будуть повільно перетравлюватися, що призведе до посиленого відкладення жиру. Тому важливо запам’ятати перше правило — інтервал між несумісними продуктами повинен бути не менше 2 годин. В інтернеті є безліч спеціальних таблиць, де ви можете знайти категорії продуктів, які мають кращу сполучуваність.

Смажена риба на тарілці

Доведено, що вся отримувана біоенергія витрачається людиною на підтримку систем життєзабезпечення. При неправильному харчуванні велика частина енергії буде витрачатися на усунення різних проблем. Тільки роздільне харчування гарантує нормальний процес травлення. Щоб почати практикувати дану систему, потрібно тільки мати бажання. Для кращого звикання можна почати з кількох роздільних днів на тиждень, і поступово збільшувати їх тривалість. Коли організм звикне до даного типу харчування, то почнеться активне очищення кишечника.

Переваги та недоліки роздільного харчування.

Плюси такої системи в тому, що людина не тільки скидає зайву вагу, але і поліпшується її загальний стан. Крім того, регулярність дотримання правил цієї системи може вирішити основну проблему утворення зайвої ваги. Адже будь-яка методика схуднення позбавляє вас тільки від зовнішніх ознак.

Вам буде потрібно багато часу, щоб звикнути до роздільного харчування, а постійне відчуття голоду і легке нездужання також буде посилювати положення.

На думку багатьох висококваліфікованих лікарів, роздільне харчування — умисна зміна травного процесу, і це навряд чи призведе до гарних результатів. Суперечки у світі здоров’я ведуться до цих пір.

Овочі на тарілці

Якщо ви запам’ятаєте хоча б кілька основних правил роздільного харчування, то вже отримаєте певні результати.

  1. Вживати їжу потрібно тільки тоді, коли з’являється сильне відчуття голоду. Якщо дотримуватися цього правила, то в день виходить один або два прийоми їжі. Необхідно повністю відмовитися від перекусів, адже це суттєво порушує ритм організму, а наше завдання привчити себе вживати їжу в певний час.
  2. Важливо щодня дотримуватися питного режиму, не менш 1,5 л в день. Пити краще за 20 хвилин до їжі, і через 2 години після.
  3. Пережовуйте будь-яку їжу до тих пір, поки вона не прийме кашоподібної форми.
  4. Остерігайтеся переїдань.
  5. Регулярно вживайте рослинну їжу, вона сприяє очищенню організму.
  6. Фрукти і ягоди — основне джерело вітамінів і мінеральних речовин. Їх рекомендується вживати за 20 хвилин до їжі, це викликає апетит і покращує вироблення шлункового соку.
  7. По можливості варто відгородити себе від шкідливої їжі: солоне, солодке, консервоване, ковбасні вироби, жирна і гостра їжа.

Саме роздільне харчування допоможе вам правильно харчуватися і отримувати від цього користь.