Вплив вегетаріанства на жіноче здоров’я

Чи потрібно відмовлятися від продуктів тваринного походження? Чи можна зробити свій раціон повноцінним і багатим на всі необхідні вітаміни і мікроелементи, якщо на столі не буде м’ясних страв і молочних продуктів?

Жінка сперлася на стіл над фруктами та овочами

Суперечки з цього приводу до цих пір не прийшли до єдиного висновку. Так само прихильники і противники вживання тільки рослинної їжі не можуть переконати протилежну сторону у своїй правоті. Що вибрати для себе жінці, що піклується про своє здоров’я і турбується про майбутніх дітей?

Види вегетаріанства

Популярність вегетаріанства налічує вже не одне століття. Особливий сплеск спостерігається останні десятиліття. Багато видних діячів культури, шоу-бізнесу демонстративно підкреслюють свою прихильність до такого стилю харчування. Комусь подобається найбільш суворий тип, хтось віддає перевагу більш «демократичному».

Вегетаріанство — харчування, при якому з раціону виключені не тільки абсолютно всі продукти тваринного походження, але навіть і мед.

Лактовегетаріанство допускає прийом в їжу молочних виробів.

Розкладенні овочі

Оволактовегетаріанство вважає прийнятним додавання в меню ще й яєць.

Багато вносять різноманітність, вживаючи рибу і морепродукти, що є самим нестрогим вегетаріанством. Є ті, для кого способом «розвантаження» і оздоровлення організму є періодична вегетаріанська дієта. Вона дозволяє за місяць помітно поліпшити загальний стан, знайти легкість і бадьорість, очистити організм від шлаків, нормалізувати обмін речовин, помітно підкоригувати пропорції тіла і т.п. Всі ці переваги для жінок особливо цінні. Крім того, така дієта виключає можливі негативні наслідки від постійного живлення тільки продуктами рослинного походження.

Вегетаріанство для майбутніх мам

Навіть переконані вегетаріанці-жінки в період вагітності задаються питанням про те, наскільки обгрунтоване таке харчування при підготовці до материнства. Зарубіжні медики і дієтологи стверджують, що вагітність протікає легше у тих жінок, які дотримуються вегетаріанської дієти, ніж у тих представниць слабкої статі, які не відмовляються від вживання м’яса.

Вітчизняні ж фахівці вважають, що суто рослинна їжа нездатна задовольнити потреби і матері, і дитини, у якої буде спостерігатися, в першу чергу, дефіцит заліза, вітаміну Д і В12.