Огляд ефективних препаратів для схуднення

Проблема зайвої ваги в наш час висунута на перший план у сфері краси, здоров’я і правильного способу життя. Існує маса як лікарських засобів, так і різних добавок, що сприяють значному зниженню зайвої ваги.

Нижче представлені деякі препарати для зниження ваги, можливо вони комусь допоможуть позбутися зайвого жиру.

Розсипані пігулки та сантиметр

Якісь із них оголошені забороненими, якісь дозволені офіційно.

Ефективні засоби для швидкого схуднення

БАДи для схуднення

Біологічно активні речовини, що складаються з концентрату натуральних біологічних речовин природного походження, розробляються біотехнологами.

БАДи, покликані допомогти в зниженні ваги, можна умовно розділити на три групи:

 • тамують відчуття голоду,
 • прискорюють обмін речовин,
 • очищаючі.

Дія добавок, що прискорюють обмін речовин, засноване на активізації жирового обміну, стимуляції роботи органів шлунково-кишкового тракту.

Подібні препарати мають у своєму складі екстракти всіляких екзотичних трав, ананаса, папайї, морських водоростей.

Жінка з сантиметром на стегнахКрім цього, до складу можуть бути включені метіонін, піколінатром і вітаміни. БАДи для зниження ваги також випускаються в капсулах або таблетках, блокуючих відчуття голоду.

Ксенікал

Препарат Ксенікал сприяє блокуванню на 30% шлунково-кишкових ліпаз, що відповідають за розщеплення і подальше всмоктування жиру в дванадцятипалій кишці. Препарат не приносить серйозної шкоди здоров’ю, але при всій своїй ефективності має свої, досить неприємні побічні дії.

Під час прийому Ксенікалу у людини нерідко виникають часті проноси. Це істотно обмежує можливості частого застосування препарату, тому використовувати його краще на тлі знежиреної дієти.

За клінічними та статистичними даними Ксеникал дійсно зменшує масу тіла, даючи стійкий результат.

Меріда

Цей препарат для схуднення є параформацевтиком. Він регулює апетит, зменшуючи відчуття голоду. Препарат створений для лікування аліментарного ожиріння, що виникає в результаті неправильної роботи ендокринних залоз.

Прийом Меріда дає ефективний, стійкий результат, так як до її складу входить сибутрамін, що впливає на центр насичення мозку і зберігає відчуття ситості в той час, коли людина справді не голодна.

Препарат нормалізує травлення, обмін речовин, знижує рівень холестерину в крові. Застосування розраховане на тривалий термін — не менше трьох місяців. Випускається препарат у капсулах.
Має протипоказання:

 • булімія,
 • нервова анорексія,
 • зміни функцій органів виділення,
 • захворювання серця,
 • вагітність,
 • дитячий і літній вік.

Тому потрібно з особливою обережністю ставитися до цих ліків, і застосовувати його можна тільки після консультації з фахівцем.

Римонабант

Цей медикаментозний препарат здатний блокувати роботу тієї частини головного мозку, яка регулює режим прийому їжі і відповідає за переробку жирів і цукру крові.Розсипані пігулки

Лікувальний препарат Рімонабант схвалений у багатьох країнах, але все ж застосовувати його можна виключно за рекомендаціями лікарів. Існують суворі протипоказання для прийому, наприклад, препарат не можна поєднувати з прийомом антидепресантів. Це може викликати серйозні ускладнення в роботі нервової системи.

Препарат ефективний і допомагає дуже швидко скинути зайву вагу, але варто задуматися про ризик, адже Рімонабант не ліцензований в Європі. Так само як і в США — там даний препарат взагалі заборонений для застосування лікування ожиріння.

Діуретики

Діуретики (сечогінні засоби) теж стають популярними для позбавлення від надмірної ваги. Вони бувають двох видів:

 • природні (рослинного походження)
 • хімічні.

До рослинних відносяться всілякі сечогінні і ниркові трав’яні збори.
Хімічні сечогінні засоби поділяються на кислотоутворюючі, калієзберігаючі, осмотичні і салуретики.

До застосування подібних препаратів необхідно ставитися з особливою обережністю, оскільки вони все ж не призначені конкретно для схуднення. Їх застосовують для виведення з організму зайвої рідини, але при цьому організм втрачає багато солі і калію, тому застосування діуретиків має супроводжуватися застосуванням компенсуючих препаратів.