Характеристика жироспалювачів для жінок

Культ гарного тіла, здорового способу життя все більше набирає популярність. У Європі це вже давно укорінена тенденція, а в країнах колишнього СРСР цей культ тільки починає формуватися.

Якщо кілька років тому в тренажерні зали ходили виключно чоловіки, то сьогодні все більше дівчат намагаються знайти струнку фігуру. Неправильне харчування, малорухливий спосіб життя призводить до того, що дівчата, які роблять у фітнесі перші кроки, ставлять основною метою схуднення.

Жінка з сантиметром на животі

Скинути зайву вагу непросто і підходити до
цього необхідно з розумом, використовуючи перевірені і надійні засоби, наприклад, жіроспалювачі.

Жироспалювачі для жінок спортивне харчування

Жироспалювачі — це особливий вид спортивного харчування, покликаний допомогти знизити кількість підшкірного жиру. Зрозуміло, засіб діє лише за умови інтенсивних тренувань, активного способу життя.

Не слід купувати продукцію, яку рекламують в такому дусі: «ви схуднете без тренувань!». Якби такого роду засоби реально існували, на світі не було б повних людей.

Жироспалювачі — повною мірою дієві препарати на основі натуральних компонентів. Добавка виводить з організму зайву рідину, підвищує метаболізм, прискорює розщеплення так званого коричневого жиру, що локалізується на боках, стегнах, грудях.

Необхідно розуміти, що без поєднання прийому жироспалювачів з фізичною активністю результату чекати не доводиться. Позиціонувати добавки як чарівний засіб для схуднення не можна. Це всього лише каталізатори, що проявляють себе в результаті певних реакцій.

Види жироспалювачів для жінок

Для зручності всі жироспалювачі слід поділити на такі види:

 • Жироспалювачі від фірм, що виробляють спортивне харчування.
 • БАДи з аптек.
 • Ліки, які надають ліполітичний ефект.

Жироспалювачі прискорюють спалювання жиру при фізичному навантаженні за рахунок спрощення вилучення з жирових клітин гліцерину. Спортивні жироспалювачі містять екстракт гуарана, червоного перцю, форсколин або кофеїн, за рахунок цього вони володіють термогенним ефектом. Температура тіла піднімається, що прискорює метаболізм.

Жінка тримає в руках пігулки та грейпфрут

Велика кількість жироспалювачів містять пиколинат хрому, синефрин, харчові волокна. Дані речовини мають здатність трохи пригнічувати апетит. Продаються капсули в спеціалізованих магазинах.

БАДи з аптек, що мають здатність спалювати жир, здебільшого, копіюють спортивні засоби за своїм складом. Наприклад, популярні фітнес — напої з екстрактом гуарани, препарати з пиколинатом хрому, з L-карнітином.

Також є добавки, покликані спалювати жир в травному тракті, блокуючи вуглеводи і ліпіди з їжі, знижуючи її калорійність. До такої групи відносять хітозан, бромелайн, альфа-амілази (блокатори).

Що стосується фармакологічних препаратів, що мають жироспалюючі властивості, то деякі з них заборонені на території України.

Так званий ЕКА — суміш ефедрину, кофеїну і аспірину. Препарат пригнічує апетит, підвищує швидкість метаболізму. Однак ефедрин — це наркотична речовина і суміш може викликати психоз, тахікардію або тремор кінцівок. Заборонений препарат сибутрамін, що пригнічує центр апетиту в головному мозку і володіє психотропною дією. Сибутрамін завдає організму непоправної шкоди. Препарат тироксин негативно впливає на щитовидну залозу.

Сьогодні існують дві основні групи жироспалювачів:

 • Термогеники.
 • Ліпотропіки.

Перша група підвищує температуру тіла, прискорюючи метаболізм. В результаті організму потрібні додаткові калорії, які він бере з жирових запасів.

Термогеники — це, здебільшого, натуральні препарати, що складаються з трав. Крім іншого, термогеники підвищують витривалість організму.

Ліпотропіки блокують синтез жиру в печінці, розщеплюють жирові тканини до кислот.

Для підвищення ефекту слід використовувати різні жироспалювачі: наприклад, комбінувати два-три препарати, що дають в комплексі найкращий результат. Головне при прийомі жироспалювачів — забезпечити стабільне надходження в організм білкової їжі. На кілограм ваги необхідно три грами чистого білка, тільки в цьому випадку м’язові клітини не будуть виснажуватися. Комбінування жіроспалювача для жінок має проходити під суворим контролем лікаря або спеціаліста, так як численні комбінації можуть повести себе непередбачувано.

Чи варто жінкам застосовувати жіроспалювачі?

Велика частина жироспалювачів суттєво впливають на жіночий організм. На жаль, використання даних речовин може негативно відбитися на роботі багатьох органів. Відомий базовий принцип медицини: вживати препарат можна тоді, коли його користь більше, ніж його шкода.

Жінка поклала руки на живіт

Зрозуміти, чи підходить саме Вам жироспалювач, можна тільки шляхом проб і помилок. Втім, такого роду «досліди» не можна проводити тим, хто має проблеми зі здоров’ям.

Не слід орієнтуватися на думку фітнес-тренера, як на визначальну.

На жаль, професіонали індустрії часто дотримуються правила: результат за всяку ціну. Це мислення цілком типове для спортсменів, і не можна допустити, щоб здоров’я стало його жертвою.

Саме адекватну думку з питання прийому жіроспалювачів може дати тільки лікар.

Ось ряд правил, які необхідно знати тим, хто збирається використовувати жироспалювачі:

 • Ніякі таблетки не можуть позбавити жінку від необхідності стежити за калоріями, контролювати харчування, орієнтуватися на якість їжі. Грубо кажучи, без базової дієти для зниження ваги спалювання жиру неможливе (у той же час, багато жінок впевнені, що, купивши жироспалювач, вони зможуть схуднути, не змінюючи способу життя).
 • Спортивні жироспалювачі для жінок можуть підвищити витривалість, але зайве їх вживання може викликати головний біль, нервове перенапруження, тремор кінцівок і навіть безсоння.
 • Препаратів, зі стовідсотковою гарантією зменшуючих прошарок жиру на три, шість і більше відсотків, не існує. Не можна вважати жироспалювач нешкідливим вітамінним комплексом і купувати його, грунтуючись на спонтанної інформації «отриманої» від дзеркала.

Виробники спортивного харчування пропонують величезний спектр різної продукції, спрямованої на спалювання жиру. Підрозділяється вся продукція на жіночу та чоловічу. У чоловічому варіанті жироспалювачів домінують такі агресивні компоненти, як норадреналін і адреналін.

У жіночих жироспалювачах наголос робиться на кількості компонентів. Тому до складу такого роду препарату найчастіше входить хітозан, кофеїн, жирні кислоти омега-3, екстракт зеленого чаю, тирамін і нарингін.

Вибір кінцевого продукту потрібно здійснювати, виходячи з того, який принцип жироспалювання Ви вважаєте для себе оптимальним.

Жіночі добавки, що мають на меті спалювання жиру, поділяються на термогеники, блокатори, діуретики і аноректики (подавлювачі апетиту).

Чоловік та жінка напружили мязи пресу

 • Блокатори. Даний вид жироспалювачів спрямований на блокування в організмі жирів і вуглеводів. Механізм дії препарату вкрай простий: блокатори стикуються з молекулами вуглеводів або білків, роблячи їх неперетравлюваними. Через деякий час блокатори разом з жирами і вуглеводами просто-напросто виводяться з організму. Блокатори практично не мають побічних ефектів. Єдине, що засмучує при прийомі блокаторів — той факт, що найчастіше під дію препаратів підпадають не тільки шкідливі речовини, але і корисні кислоти.
 • Термогеники підвищують температуру тіла, прискорюючи метаболізм. Мінус прийому даних препаратів — необхідність циклічності. Тим не менше, на сьогоднішній день термогеники — найпопулярніші жироспалювачі. Вживати термогеники потрібно не більше одного місяця, потім зробити перерву на два тижні і можна знову відновити прийом. Серед ймовірних побічних ефектів: підвищена тривожність, головний біль, безсоння, порушення серцебиття, травлення та ін.
 • Діутерики. Досить стандартні засоби сечогінного властивості. Діутерики укладені в капсули, основною метою мають видалити з організму зайву рідину. Разом з рідиною виносяться зайві жирові клітини. Чекати від діуретиків серйозного результату не доводиться. Діуретики ефективні виключно при використанні з іншими жироспалюючими добавками. Приймати діутерики для схуднення не рекомендується. Вони можуть викликати безліч порушень в організмі, аж до летального результату.
 • Аноректики сьогодні стали цілою галуззю в спортивному харчуванні. Ці речовини пригнічують апетит, що призводить до зменшення маси тіла. До речі сказати, більшість термогеников по суті своїй є і аноректиками. Подавлювачі апетиту впливають на цент голоду в мозку людини. На жаль, аноректики в чистому вигляді небезпечні для здоров’я жінки. Слід купувати комплексні жироспалювачі, в яких
  аноректики-пригнічувачі апетиту є лише одним з допоміжних компонентів.

Кращими жироспалювачами для жінок є ті, в яких міститься якомога більше натуральних компонентів

Наприклад, кофеїн, який є найпопулярнішим жироспалювачем у світі. У ході експериментів доведено, що вживання кофеїну призводить до підвищеного використання жиру під час тренувань. Простий приклад: годинна пробіжка спалить близько 800 кілокалорій, причому лише половина з них буде взята з жирової тканини. При вживанні перед тренуванням кофеїну, оксидація жирів збільшиться і в результаті шістсот з 800 кілокалорій буде спалено саме за рахунок підшкірних відкладень.

Кофеїн потрібно приймати за годину до тренування, доза не повинна перевищувати триста міліграмів (2-3 таблетки). Не потрібно ігнорувати той факт, що кофеїн стимулює нервову систему і маскує почуття втоми, тому час відновлення після тренування потрібно збільшити.

Кофеїн заборонено приймати жінкам з артеріальним тиском, атеросклерозом, безсонням, хворобами серця і підвищеною збудливістю.

Ще один натуральний жироспалювач — екстракт гуарани. Гуарана — повзучий чагарник, що росте в Південній Америці. Ця рослина містить кофеїну в три рази більше, ніж кава.

Гуарановий кофеїн засвоюється поступово, впливаючи на організм м’яко, не призводить до перезбудження. Цей ефект стає можливий завдяки наявності в гуарані дубильного речовини — таніну. Крім іншого, екстракт гуарани містить корисні мінерали і вітаміни.

Приймати гуарану слід після їжі, двічі на день. Добова доза — до трьох грамів. Протипоказання такі ж, як і у кофеїну.

Крім того, натуральними жироспалювачами є трав’яний екстракт йохимбин і амінокислота L-карнітин.