Чи можна схуднути за допомогою методу 25 кадру?

Уявляєте, якби було так: полежав на дивані, подивився півгодини незвичайну «киношку» і … схуд. Ця чудова мрія поки, на жаль, є нездійсненною. Хоча ті, хто поширює в інтернеті рекламу методу «25 кадр для схуднення», роблять ставку саме на безсмертну людську віру в чудеса.
Що ж таке справжній феномен 25 кадру, яке відношення до нього мають ролики в інтернеті, і чи допоможуть вони схуднути? Зараз розберемося. Феномен 25 кадру називають ще сублімінальним (прихованим) впливом.

жінка сидить на вагах

Історія виникнення 25-го кадру

Перший експеримент з цим методом був проведений в 1957 році фахівцем з соціальної психології та рекламником Джеймсом Вайкері в кінотеатрі Нью-Джерсі. Кілька картинок в 25 кадрах, які глядачі усвідомлено не помічали, пропонували придбати в буфеті попкорн і напої. Спочатку всюди заявлялася інформація про вдалий результаті (ті, хто дивився фільм з 25 кадром, проявили велику купівельну активність відносно цих товарів, ніж глядачі з іншого сеансу без 25 кадру), але потім сам Вайкері зізнався в підтасовуванні даних.

Принцип дії 25-го кадру

Феномен 25 кадру був виявлений при експериментах з кінопроектором, тому розглянемо принцип його роботи. Стандартна швидкість руху кадрів у фільмі — 24 кадри в секунду. При такій швидкості зображення сприймається як безперервне. При цьому тривалість демонстрування кадру становить 1/48 секунди, а потім порожній проміжок, який теж становить 1/48 секунди. Виходить, що сумарно половину показу відео становить час, коли на екран не проектується нічого. Для отримання 25 кадру необхідний другий проектор, який буде проектувати зображення тоді, коли в основному проекторі настає порожній проміжок перед появою наступного кадру. Причому яскравість картинки 25 кадру повинна бути нижче середньої, а час демонстрації повинен бути менше 1/48 секунди. Тільки тоді картинка не сприйметься усвідомлено і, на думку творця цього ефекту, торкнеться лише підсвідомість. Так виникає класичний варіант феномена 25 кадру.

Сучасний «25 кадр» для схуднення

Суть: ви завантажуєте в інтернеті відеоролик, або купуєте навчальний диск з роликами. Потім дійте згідно із зазначеним в інструкції планом. Швидше за все, від вас вимагатиметься щодня по 30 хвилин дивитися цей ролик, і кілька разів на день повторювати фрази з ролика (наприклад, вранці та в обід).

Те, що пропонують в інтернеті, покликане дати людині потужну мотивацію для схуднення, шляхом впливу на підсвідомість. Але чи можливо це і чи варто до цього звертатися? У наш час техніка демонстрації фільмів у кінотеатрі змінилася, і можливість вставити «закладку» у вигляді 25 кадру наближається до нуля. На телебаченні це взагалі неможливо. Теж стосується і відеороликів. Але існують інші методики: наприклад, розподіл частин потрібної картинки з різними кадрами, які показуються безперервно. Це теж може дозволити підсвідомості отримати цілісну картинку.

Тому під назвою «25 кадр» сьогодні може ховатися все що завгодно: від звичайних яскравих швидко демонстрованих картинок до сумнівних методів навіювання, чия ефективність досі під питанням. Але в 99,9% випадків можна сказати напевно, що методика 25 кадру для схуднення це просто засіб добування грошей «з повітря». У виробників такого продукту немає ніяких витрат, крім невеликої суми на закупівлю дисків. Воно розраховане на людей, які ще не «дозріли» для зміни способу життя і сподіваються досягти схуднення більш «легенями» шляхами.

Висновок: феномен 25 кадру не є ні засобом, ні методом для схуднення.7

жінка в червоному купальнику

Якщо ж серед пропонованих в інтернеті роликів все-таки зустрічаються поодинокі методики, які здатні приховано впливати на підсвідомість, то це дуже небезпечно. Тому з рекламою 25 кадру в інтернеті потрібно бути дуже обережними не тільки з точки зору непотрібних грошових витрат, але і з точки зору наслідків для психіки.

Можливі наслідки звернення до сублімінального впливу для схуднення, навчання та інших цілей:

  • Часто миготливі картинки на екрані можуть викликати епілептичний припадок (у схильних до нього людей) або сильне запаморочення.
  • Постійна зміна зображень на екрані може викликати у глядача легкий транс. Трансові стани особливо швидко виникають у легко навіюваних людей. До речі, не тільки монотонна мова, музика, зміна зображень через певні проміжки часу, але і питання, яке задається людині несподівано, теж іноді здатний вводити в стан трансу всього на секунди. Цим користуються фахівці з нейролінгвістичному програмування і вуличні шахраї.
  • В трансовому стані сугестивність людини сильно підвищується, його свідомість стає вразливою, але глибина трансу, в яку може занурити навіюваних людей певний набір зображень, і наслідки неконтрольованого навіювання непередбачувані.
  • Людська підсвідомість не підкоряється загальнолюдським моральним нормам і регламентам, а невміле втручання в цю область без контролю фахівця може сильно нашкодити.
  • Ніхто не перевіряє ефективність викладених в інтернеті програм під назвою «25 кадр для схуднення», але в більшості країн це засіб заборонений, як погано контрольований інструмент прихованого впливу на підсвідомість людини.

Головна порада: на рекламу 25 кадру просто не звертайте уваги — ви заощадите свій час і можливо гроші.

Якщо хочете мотивувати себе до схуднення за допомогою візуальних ефектів, краще частіше дивіться на звичайні фото струнких людей, смачної і здорової їжі (страв з фруктів і овочів, морепродуктів), і людей, що займаються спортом. У мережі величезна кількість дуже красивих і художніх знімків на цю тему. А найбезпечніша і потужна мотивація до схуднення, це ваше власне бажання.

https://www.youtube.com/watch?v=FHOxIQ2-oIo