Як визначити мотивацію для схуднення

Одна з найголовніших проблем, що турбує жінок — схуднення. Існує неосяжне число способів схуднути: від найпростіших і «безкоштовних» до самих наворочених, що коштують чималих грошей. Тут, як кажуть, все залежить від ваших можливостей і, головне, мотивації для схуднення. Як правильно мотивувати себе на схуднення і що для цього потрібно робити?

Жінка тримає в руках яблуко та тістечко

Мотивація для схуднення: 5 найголовніших

Тема схуднення завжди буде актуальною. А мотивація для схуднення — одвічний її наріжний камінь. Вага — величина вкрай нестійка і не може триматися постійно без подолання бажання поїсти багато і те, що хочеться, і внутрішньої мотивації для схуднення. Як не крути, але думка про зайві кілограми, які заважають жити, крутиться завжди навколо одних і тих же причин. Перелічимо основні та найпоширеніші з них.

«А ти погладшала!». Хто хоче почути подібну фразу, особливо від людей близьких? На жаль, нас не завжди оточують люди тактовні і бажаючі нам тільки добра. Навіть, якщо ви особливо не піклувалися про свою фігуру, і вам все одно, що говорять оточуючі, ця думка все одно повернеться до вас, і ви рано чи пізно задумаєтеся «А чи не так це?». Виходить, думка оточуючих служить якраз тією самою мотивацією для схуднення, якою жінки керуються, сідаючи на дієти і проводячи час у спортзалі.

«Я не влажу в свою улюблену сукню!». Якщо проблема неввічливих друзів і рідних вас обійшла, то про зайві кілограми вам легко нагадає ваш одяг. Якщо ще торік вам все було впору, а в цьому блискавка на улюбленій сукні ледве застібається або взагалі не застібається — то задуматися, звичайно, треба. Але це тільки, якщо ви дійсно дбаєте про свою фігуру. Існують жінки, яким все одно і, напевно, це щасливі жінки, їх хвилюють інші речі. Отже, мотивація для схуднення — влізти в улюблене плаття і не купувати нове — також дуже важлива і об’єктивна.

«Хочу красиві фотографії на пляжі!». Літо, сонце, море … всі ми хочемо виглядати на «5 з плюсом», щоб чоловіки не відривали захоплених поглядів від наших форм, щоб подруги оцінили, щоб купальник виглядав вигідно. Чим не мотивація для схуднення? Пляж — це одне з таких місць, де всі наші вади видно неозброєним поглядом. Щоб дефілювати по теплому пісочку, виблискуючи шикарними формами, а не тільки красивим загаром — потрібно заздалегідь подбати про свою фігуру.

«Як важко ходити і дихати!» Володарки пишних форм не дадуть збрехати, зайві кілограми — це не тільки естетична проблема, а й причина виникнення різних захворювань: варикозне розширення вен, набряки, задишка, діабет, проблеми з серцем і гормоновиробляючими органами (щитовидка, підшлункова, яєчники і т.д.). Здоров’я — найголовніша мотивація для схуднення, і з цим ніхто не посперечається. Зазвичай, лікарі, починаючи лікування подібних захворювань у людей із зайвою вагою, першим ділом говорять їм, що варто схуднути.

Позбавляючись від зайвих кілограмів, ви зробите своє тіло легшим, а значить, навантаження на всі органи, включаючи скелет, стає меншим, що кардинально змінює ситуацію.

«Дівчина, а можна з вами познайомитися?». Якщо не торкатися теми здоров’я, то найголовнішим фактором, що впливає на мотивацію для схуднення, є бажання подобатися чоловікам. На жаль, не дивлячись ні на що, чоловіки зустрічають жінок «по одягу». Говорити за всіх не можна, але частка їх величезна. На самому початку вони оцінюють наш зовнішній вигляд, а потім вже наш «багатий і глибокий внутрішній світ». І навіть, якщо вони кажуть, що їм все одно, вірити таким словам потрібно з побоюванням. Жінка завжди повинна бути красива і бажана, і є найкращою мотивацією для схуднення.

Жінка кусає стебло селери

Мотивація для схуднення: що ж робити? з чого почати?

Отже, з чого ж нам варто почати?

  1. Для початку, виберіть ту причину, завдяки якій ви прийшли до думки про схуднення. Оцініть, наскільки це дійсно є мотивацією для схуднення і чи варта гра свічок?
  2. Якщо стимул знайшовся і бажання схуднути з’явилося, з готовністю йти на жертви і міняти свій розпорядок дня і раціон, то твердо вирішіть, що починаєте процес схуднення не завтра або в понеділок, а прямо зараз.
  3. Якщо ви прокинулися на наступний день і встали з думкою, що тепер ви будете прагнути до бажаних форм, то починайте переглядати свій раціон, починаючи з сніданку. Найкраще вранці їсти їжу, багату вуглеводами і білками, і не забувати про вітаміни і мікроелементи. Обідати теж слід досить ситно, щоб забезпечити себе енергією на весь день. А ось вечеряти варто чимось легким і не калорійним. Останній прийом їжі повинен бути за 4-5 годин до сну, так ви звільняєте свій травний тракт від роботи вночі. На ніч можна випити склянку води або кефіру.
  4. Про «головних ворогів» вашої фігури — солодощі, випічку і жири — варто поговорити окремо. Ніхто не примушує вас зовсім відмовитися від цих хоч і шкідливих, але, в більшості своїй, таких смачних продуктів. Просто необхідно знати міру в їх споживанні.
  5. Мотивація для схуднення першим ділом приводить нас до думок про дієти. Існує величезна кількість дієт на будь-який смак і колір, про ефективність і строгість кожної з яких може радити вам тільки дієтолог. Але дотримуватися дієти — не єдина міра при мотивації для схуднення.
  6. Спорт. Вести активний спосіб життя і займатися спортом — ось що радять абсолютно всі дієтологи. Найпоширенішим «спортом» для жінок є фітнес-зал, і це вже не погано. Якщо ж ви займаєтеся яким-небудь видом спорту окремо, навіть краще. В наш час популярність придбали заняття йогою. Навіть не дивлячись на абсолютно неактивний з виду процес заняття йогою, калорій в результаті згорає майже стільки ж, скільки на біговій доріжці або на велотренажері.
  7. Ну а в заключення, необхідно відмовитися від слів «я не зможу». Мотивація для схуднення на те й називається так, що відкидає всі ваші слабкості і готує ваш організм до втрати зайвих кілограмів за допомогою тільки ваших зусиль.

Мотивація для схуднення, як ми бачимо, буває різною, але бажання і результат залежить завжди тільки від вас. Ви повинні чітко усвідомлювати, чи дійсно ви хочете мати гарну фігуру. Тільки маючи стимул і волю до досягнення бажаного результату можна втілити мотивацію для схуднення в життя.