Розвіюємо міфи про соду для схуднення

Гідрокарбонат натрію, більш відомий як харчова сода, широко застосовується в харчовій промисловості, медицині і в побуті. Однак це не всі галузі використання даної речовини. Якщо звернутися до народної медицини, можна дізнатися, що питна сода є якщо не панацеєю від багатьох захворювань, то є чудодійним засобом, що дозволяє позбутися і від запаху поту, і очистити шкіру обличчя, і скинути пару зайвих кілограмів.

Жінка з сантиметром на животі

Насправді питна сода — продукт нетоксичний, тому особливої небезпеки для організму людини не являє, але його неправильне застосування, а тим більше вживання всередину може привести до серйозних проблем зі здоров’ям.

Питна сода являє собою білий дрібнокристалічний порошок, відкритий французькими вченими в кінці 18 століття і вживаний спочатку виключно в кулінарії. У 19 столітті соду стали використовувати як очищувальний, антисептичний засіб при проведенні різних операцій та інших медичних процедур. Сьогодні область застосування даної речовини досить широка:

  • в харчовій промисловості при випічці кондитерських виробів для розпушення тіста, приготуванні прохолодних напоїв;
  • у хімічній промисловості при виробництві пінопластів, фарб, предметів побутової хімії і т.п .;
  • у легкій промисловості при виготовленні виробів зі шкіри, гуми, різних видів тканин;
  • в медичних цілях, при болях у шлунку, як розчин для полоскання при інфекційно-запальних захворюваннях горла;
  • в косметології при виготовленні різних засобів по догляду за шкірою: антицелюлітних кремів, очищувальних масок, скрабів і пілінгів для тіла.

Серед домогосподарок сода також популярна, застосовується в якості миючого, чистячого, дезинфікуючого засобу, харчової добавки і т.д. Крім цього, як свідчать багато інформаційних джерел, харчова сода дозволяє без особливої шкоди для здоров’я позбавитися від зайвої ваги.

Чи можна пити соду?

Сода харчова упаковкаВченими різних країн неодноразово проводилися дослідження по впливу бікарбонату натрію на організм людини, в ході яких було з’ясовано, що вживання даної речовини в невеликій кількості навіть корисно. Воно сприяє відновленню кислотно-лужного балансу організму, сприятливо впливає на процес обміну речовин, покращує функцію шлунково-кишкового тракту.

У той же час часте вживання питної соди здатне завдати організму непоправної шкоди. Ті, хто вирішив схуднути, не вдаючись до фізичних навантажень і не відмовляючись від звичного висококалорійного харчування, але вживаючи всередину щодня соду, повинні враховувати, що в найближчому майбутньому їм доведеться зіткнутися з такими серйозними захворюваннями ШКТ, як гастрит, виразка шлунка та дванадцятипалої кишки.

На чому заснований міф про схуднення?

Грунтується міф в першу чергу на здатності даної речовини розщеплювати жири. Але ж жир, що накопичився на сковорідці після приготування їжі, з яким сода легко справляється, і жирові відкладення, що скупчилися в області живота і сідниць, — це не одне і те ж.

Також деякі «фахівці» в області схуднення вважають, що щоденне вживання соди перешкоджає засвоєнню отриманих з їжі вуглеводів в організмі, запобігаючи тим самим їх відкладенню у вигляді жирового прошарку. Це не так.

До речі, вживання бікарбонату натрію при печії також може виявитися небезпечним. Якщо це разова процедура, то ніякого збитку здоров’ю вона, швидше за все, не принесе.

Часте вживання питної соди при виникненні відчуття печіння в області стравоходу неприпустимо. До того ж печія може бути симптомом серйозних проблем з системою травлення, тому при її частому виникненні слід звернутися до лікаря, який призначить ретельне обстеження і правильне лікування цієї недуги.

Якщо ж ви все-таки вирішили скинути зайву вагу, вживаючи соду всередину, будьте готові до того, що болі в шлунку, здуття живота, нудота, печія і відрижка скоро стануть невід’ємними елементами вашого життя. При цьому 2-3 кілограми, скинутих за рік, навряд чи цього варті. Питна сода дійсно може допомогти схуднути без шкоди для здоров’я. Для цього вживати гідрокарбонат натрію всередину зовсім необов’язково.

https://www.youtube.com/watch?v=BHBlvfDfBa4