Правила дихальної гімнастики для схуднення

Ніщо так не об’єднує і не сплачувати жінок всього світу так, як боротьба із зайвими кілограмами. Зухвало красиві і недосяжно стрункі фотомоделі і зірки кіно розбурхують розуми милих товстушок і змушують жінок знову і знову сідати на дієти, виснажувати себе в тренажерних залах і шукати все нові способи швидкого схуднення. Наприклад, дихальна ефективна гімнастика для схуднення.

Жінка піднявши руки сидить на березі моря

Різноманітність дихальних гімнастик для схуднення

На сьогоднішній момент існує кілька різних технік і дихальних гімнастичних вправ для схуднення. Цзяньфей — китайська і японська дихальна гімнастика для схуднення, система дихання по Стрельниковій, дихальна гімнастика Бодіфлекс, розроблена американкою Грір Чайлдерс і комплекс «Оксісайз».

Дихальна гімнастика для схуднення на дому

Найприємніше і зручне, це те, що будь-який метод дихальної гімнастики сьогодні доступний практично кожному зацікавленому в цьому людині. Щоб схуднути, використовуючи дихальну гімнастику, не треба ходити на спеціальні курси, семінари, тренінги. Відео-уроки і вправи в картинках, викладені в мережі інтернет, дають можливість наочно вивчити техніки, не виходячи з дому.

Загальні принципи дії дихальних гімнастик для схуднення

В основі будь-якого методу лежить один і той же принцип: за допомогою спеціального дихання кров швидше насичується киснем, що сприяє прискоренню обміну речовин, і як наслідок, прискореному спалюванню жирів. Головною особливістю є черевне дихання, а не звичне, грудне.

При грудному диханні повітря потрапляє тільки у верхні сегменти легенів, і тому кисень не надходить в достатній мірі в органи і клітини організму. Тому порушуються і сповільнюються обмінні процеси, накопичуються шлаки, і як наслідок, наростають непотрібні зайві кілограми.

Жінка сидить в кульбабках

І навпаки, дихання за допомогою живота більш сильно напружує діафрагму, що сприяє розширенню обсягу легень, наповненню киснем і нижніх відділів легень, насиченню крові киснем. Черевний подих сприяє поліпшенню процесів травлення, призводить м’язи черевного преса в тонус, в той час як грудне дихання прискорює обмінні процеси. Тому при з’єднанні двох видів дихання людина починає втрачати зайві кілограми, зміцнювати м’язи живота. В часи глобальної гіподинамії система дихальної гімнастики для схуднення може стати справжнім рятувальним колом для людей, що ведуть малорухливий спосіб життя.

Дихальні вправи для схуднення — китайський метод «Цзяньфей»

Цей метод (в перекладі з китайської Цзяньфей — скинути жир) поєднує в собі дихальні вправи і медитацію. Ці вправи притупляють почуття голоду. Складається з трьох видів вправ — «хвиля», «жабка», «лотос».

Всі вправи робляться у вільному одязі, без пояса на талії.

Вправа «хвиля»

Лежачи на спині, зігніть ноги в колінах до утворення кута в 90 градусів. Ступні поставте рівно на підлогу, одну долоню опустіть на живіт, другу на груди. На вдих — втягнути живіт, на видих — надути. Груди, навпаки — на вдих — випнути, на видих — втягнути. Бажано допомагати собі руками. Сама по собі вправа не допомагає знижувати вагу, але вона допомагає зменшити апетит.

Вправа «жабка»

Сядьте на невисокий стілець, ноги поставте на ширині плечей. Ліву руку стисніть в кулак, а долонею правої обхопіть його (для чоловіків навпаки – в кулак стискається права рука). Прийміть максимально зручне положення, розслабтесь і посидьте спокійно 2-3 хвилини. Потім приступайте безпосередньо до дихальної техніки. Через ніс робіть легкий вдих, проводячи повітря в область живота і надуваючи його, потім ротом робите легкий видих, розслабляючи нижню частину живота.

Вправа «лотос»

Поза тіла, як і в «жабці», руки покласти одна на іншу на коліна під животом (у жінок ліва рука зверху, у чоловіків — права). Розслабтеся і звільніть себе від суєтних думок. Головне в цій вправі — стан гармонії і заспокоєння. Складається вона з трьох етапів:

Жінка на містку сидить в позі лотоса

  1. Треба легко, глибоко і рівно дихати протягом 5 хвилин, добиваючись максимально природного і майже непомітного дихання, керуючи і регулюючи його.
  2. Намагайтеся не керувати своїм диханням, здійснюючи процес максимально природно, але під час видиху треба максимально розслаблятися. Тривалість — 5 хвилин.
  3. Намагатися зовсім не управляти диханням, стежити за тим, щоб в голові не з’являлися сторонні думки. Тривалість етапу — 10-20 хвилин.

Дихальна гімнастика для схуднення особи Бодіфлекс

Цей метод був розроблений американкою Чайлдерс Грір і описаний у книзі «Чудова фігура за 15 хвилин в день». Ця жінка зуміла пристосувати деякі вправи йоги конкретно для позбавлення від зайвої ваги. Чайлдерс пропонує 13 лікувальних дихальних вправ для схуднення, дві з яких допомагають позбавитися від зайвої повноти. Техніка бодіфлекса включає в себе 5 етапів: видих, вдих, сильний видих, затримка дихання (при цьому опустити голову і втягнути живіт), вдих.

Дихальна ефективна гімнастика для обличчя Чайлдерс Грір — фейсфлекс, являє собою вправи, в основі яких лежить масаж активних точок на обличчі і дихальна гімнастика для схуднення Бодіфлкс з її 5-ма етапами.

Глибоке дихання насичує організм киснем, а при суміщенні з стимуляцією «точок молодості» запускає процес оновлення та омолодження клітин.

Цей метод допомагає підтягнути овал обличчя, прибирає подвійне підборіддя, підтягує вилиці, підвищує пружність шкірних покровів.