Вправи лікувальної тибетської гімнастики для хребта

Захворювання спини в наш час стрімко молодіють. Наприклад, остеохондроз, який раніше вважався виключно «віковою» хворобою, зараз зустрічається і у досить молодих людей. При цьому ніхто увагу на подібних речах не акцентує, а самі люди, в більшості своїй, намагаються займатися самолікуванням. Не дуже успішно, потрібно визнати, оскільки знеболюючими засобами від хвороби не позбудешся. Саме тому все більшої популярності набирають різні профілактичні гімнастики, наприклад — тибетська гімнастика для хребта.

жінка сидить в позі лотоса

Навіщо потрібна профілактика?

У світлі всього сказаного вище потрібно зрозуміти, що найбільш актуальним способом боротьби із захворюваннями хребта є профілактика, а не лікування вже існуючої проблеми. Лікування серйозних захворювань (наприклад, грижі міжхребцевого диску) передбачає досить пристойний «шматок» часу з обмеженим рухом, і цей час може серйозно затягнутися. Та й парадокс в тому, що лікування знову ж повертається до тих же методів, якими оперує і профілактика, а це в основному лікувальна гімнастика. В принципі, змусити себе займатися подібною зарядкою вранці або ввечері здоровій людині досить складно. Причому підхід цілком звичайний — нічого не болить, так навіщо мучитися? А коли з’являються болі в спині — вже пізно, однією гімнастикою тут не відбудешся.

Чому так популярна тибетська гімнастика?

Комплекс вправ ченців Тибету став здобувати популярність у світі після 1938 року, коли Пітер Келдер випустив свою книгу про таку гімнастику. Слід зазначити, що ця методика набагато складніша, ніж нам її підносять. Побудована вона на буддисткій філософії, складається вона з вправ, які правильніше назвати «ритуалами», оскільки всі такі вправи відповідають за роботу з енергією.

За віруваннями буддистів, в людському тілі знаходиться 19 енергетичних центрів, які також називають «вихорами». Передбачається, що в здоровому організмі вони обертаються з високою швидкістю. Саме їх рух забезпечує людські органи якоїсь життєвою силою. Але якщо один з таких «вихорів» сповільниться, то людина відразу відчує це, оскільки у нього починають розвиватися хвороби в тих органах і частинах тіла, за які сповільнення «вихор» відповідав. Старість — це теж «уповільнення вихорів», тільки вже глобальне.

Але момент, коли почнеться таке уповільнення, як вважають тибетські ченці, можна відстрочити. Для цього і був придуманий досить простий комплекс з усього 5 ритуалів, які для нас є просто вправами (адже ми не вкладаємо в них той енергетичний і духовний сенс). При цьому, даний комплекс вправ досить унікальний вже тим, що він дозволяє опрацьовувати і тримати в оптимальному стані всі м’язи і зв’язки спини. Крім того, він включає в себе і дихальну гімнастику, оскільки у вправах суворо узгоджуються рухи з вдих і видих.

Слід зазначити, що таку гімнастику можна освоювати самостійно, але набагато ефективніше звернутися до інструктора. З боку помилки помітніше, крім того, хороший інструктор зможе виправити всі неточності в ваших діях.

Вправи тибетської гімнастики

Слід зазначити, що даний комплекс спрямований не тільки на приведення в оптимальний стан м’язів спини, а й на поліпшення стану людського тіла в цілому. Лікувальний ефект для спини в даному випадку — тільки один з позитивних ефектів використання таких вправ. Отже …

Вправа №1

Приміщення для виконання цієї вправи потрібно вибрати досить просторе. Стаємо в центрі такої кімнати, руки розводимо в сторони (під кутом в 90 градусів до тіла), при цьому ліва долоня спрямована вгору, а праву треба спрямувати вниз. Прийнявши таке положення починаємо обертання навколо своєї поздовжньої осі зліва направо. Не потрібно намагатися прискоритися, рухатися потрібно плавно. Досить виконати всього 5-6 оборотів. Для початківців ж достатньо буде і 2-3 оборотів.

Після виконання такої вправи може з’явитися легке запаморочення. Якщо з’являється бажання присісти, то не варто сперечатися з власним організмом — зробіть те, що він хоче — сядьте і відпочиньте. Взагалі кількість повторень цієї вправи повинна підбиратися індивідуально знаючим інструктором, але в будь-якому випадку число повторів не може перевищувати 12 разів.

Вправи тибетської гімнастики

Вправа №2

Потрібно лягти на теплу м’яку підстилку, «витягнутися» на ній. Руки повинні лежати уздовж тіла, долоні на підлозі. Тепер притискаємо підборіддя грудей, після цього піднімаємо ноги, поки вони не приймуть прямий кут щодо тіла. При цьому ноги потрібно утримувати ідеально прямими і з’єднаними разом. Дана вправа дещо нагадує звичайне тренування для черевного преса, але виконується всього 2-3 рази.

Вправа №3

Стати на коліна, причому відстань між ними повинна відповідати ширині вашого тазу, а стегна повинні знаходитися у вертикальному положенні. Долоні рук розташовуємо на задній частині стегон, голову схиляємо вперед і міцно притискаємо підборіддя до грудей. Тепер потрібно рухати тілом подібно до того, як повзе змія — по черзі рухаючи головою і рудної клітиною і згинаючи хребет. Така вправа виконується кілька разів поспіль.

Вправа №4

Сісти на підлогу, ноги випрямити і спертися на руки, які повинні бути розташовані паралельно тілу. Після цього притискаємо підборіддя до грудей і плавно вигинаємо вгору тулуб, поки воно не прийме положення паралельно підлозі. В результаті збоку тіло в цьому випадку виглядає як стіл, в якому гомілки і руки виконують роль ніжок, а саме тулуб — стільниці.

Вправа №5

Приймаємо положення «упор лежачи прогнувшись». Голова закидається тому, таз і коліна підлоги торкатися не повинні. Після цього починаємо вигинатися — голову притискаємо до грудей, а таз піднімаємо вгору до максимуму. Після цього повертаємося в початкове положення.

У цій вправі слід звертати особливу увагу на дихання. У початковому положенні робиться видих, при «складанні» тіла робиться глибокий вдих, при поверненні в початкове — видих.